PROGRAMACIÓ FESTA MAJOR 2019 | ACTES CENTRALS I COMISSIONS FESTES



ACTES CENTRALS

Divendres 6 Setembre
20:00h a 22:00h - Inauguració de l'Exposició de Festa Major
a la sala de conferencies del Centre Cívic Can Felipa (plaça Josep Maria Huertas Claveria, c. de Pallars, 277)
22a mostra d’audiovisuals i fotografia de muntanya de Sant Martí. L’exposició de fotografies romandrà oberta fins al dia 28 de setembre.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Agrupació Excursionista Icària – Colla Excursionista La Senyera – Secció Excursionista del Foment Martinenc

22:00h a 3:00h - Carpa "No a les agressions sexistes"
a la Rambla del Poblenou, 49
Carpa informativa i d’atenció ‘No a les agressions sexistes’.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Ajuntament de Barcelona

Dissabte 7 Setembre
18:30h a 20:30h - Conferència - col·loqui amb visionat audiovisual
a la sala de conferencies del Centre Cívic Can Felipa (plaça Josep Maria Huertas Claveria, c. de Pallars, 277)
Chonolungma. “La madre del Universo” 8848 m., a càrrec de Javier Camacho Gimeno.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Agrupació Excursionista Icària – Colla Excursionista La Senyera – Secció Excursionista del Foment Martinenc

18:30h a 19:00h - Cercavila del Pregó de la Festa Major
de Rambla del Poblenou amb c. de Pere IV, fins al c. Joncar
Acte festiu en el qual intervenen elements molt diversos, de tipus visual i sonor.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·laboren: Colla Castellera Jove de Barcelona, Colla de Diables del Poblenou, Colla del Drac del Poble Nou amb Associació de Geganters, Grallers i Portadors de Cabuts de Poblenou

19:00h a 19:45h - Pregó de la Festa Major 2019
a la Rambla del Poblenou amb c. del Joncar i c. de Ramon Turró
Després de la Cercavila, la lectura del pregó a càrrec de Manel Grau Picó en representació de la Fundació Privada Casino L’Aliança del Poblenou que aquest any fan 150 anys.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou

19:45h a 20:15h - Tradicional Lectura dels Versots
a la Rambla del Poblenou amb c. del Joncar i c. de Ramon Turró
Dintre els actes del pregó, subversió i diarrea verbal amb temes d'actualitat o no.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Colla de Diables del Poblenou

22:00h a 3:00h - Carpa "No a les agressions sexistes"
a la Rambla del Poblenou, 49
Carpa informativa i d’atenció ‘No a les agressions sexistes’.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Ajuntament de Barcelona

Diumenge 8 setembre
8:00h a 11:00h - Matinades
Inici: c. Almogàvers amb c. Ciutat de Granada, c. Almogàvers fins rbla. del Poblenou, rbla. del Poblenou fins c. Fernando Poo, pl. Prim, pl. Juli Gonzàlez, c. Marià Aguiló, per acabar a l’església Santa Maria del Taulat (c. Pujades 210). (El recorregut podria variar, consulteu-ho al web i xarxes socials)
Les Matinades és l’acte de la festa en què les i els grallers i timbalers són protagonistes, sense elements i gairebé sense públic. A les vuit en punt del matí, es troben i toquen conjuntament el toc de Matinades. A partir d’aquí, fan una ruta pel barri, visitant algun veí o veïna, o entitat on convidin a fer un mos.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Grallers i Timbalers de les Colles de Cultura Popular Tradicional del Poblenou

11:30h a 14:00h - Diada Castellera
a la rambla del Poblenou amb c. Joncar i c. Ramon Turró
Diada castellera amb castellers de la ciutat i del voltant.
col·labora: Colla Castellera Jove de Barcelona i Castellers de Figueres.

Dilluns 9 Setembre
19:30h a 21:30h - Conferència - col·loqui amb visionat audiovisual
a la sala de conferencies del Centre Cívic Can Felipa (plaça Josep Maria Huertas Claveria, c. de Pallars, 277)
Territoris inexplorats. Gel i nòmades a l’Àrtic Rus, a càrrec de Rafa Vadillo. Alpinistes hispano-russos escalen per primera vegada cascades de gel a l’Àrtic Rus.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Agrupació Excursionista Icària – Colla Excursionista La Senyera – Secció Excursionista del Foment Martinenc

Dimarts 10 Setembre
19:30h a 21:30h - Conferència - col·loqui amb visionat audiovisual
a la sala de conferencies del Centre Cívic Can Felipa (plaça Josep Maria Huertas Claveria, c. de Pallars, 277)
50 anys d’espeleologia i activitats actuals, a càrrec de Victor Ferrer.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Agrupació Excursionista Icària – Colla Excursionista La Senyera – Secció Excursionista del Foment Martinenc

22:00h a 3:00h - Carpa "No a les agressions sexistes"
a la Rambla del Poblenou, 49
Carpa informativa i d’atenció ‘No a les agressions sexistes’.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Ajuntament de Barcelona

Dijous 12 Setembre
19:30h a 21:30h - Conferència - col·loqui amb visionat audiovisual
a la sala de conferencies del Centre Cívic Can Felipa (plaça Josep Maria Huertas Claveria, c. de Pallars, 277)
Maleïda 1882. L’aventura de Jacint Verdaguer a l’Aneto, a càrrec d’Albert Naudín, amb la participació de Lluís Soler.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Agrupació Excursionista Icària – Colla Excursionista La Senyera – Secció Excursionista del Foment Martinenc

20:00h a 22:00h - Concert de la Banda Municipal de Barcelona
al Casino l’Aliança del Poblenou (rbla. del Poblenou 42)
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Fundació Privada Casino L’Aliança del Poblenou

Divendres 13 Setembre
19:30h a 21:30h - Conferència - col·loqui amb visionat audiovisual
a la sala de conferencies del Centre Cívic Can Felipa (plaça Josep Maria Huertas Claveria, c. de Pallars, 277)
3×8000 Solidary Project, a càrrec de Sergi Mingote
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Agrupació Excursionista Icària – Colla Excursionista La Senyera – Secció Excursionista del Foment Martinenc

22:00h a 3:00h - Carpa "No a les agressions sexistes"
a la Rambla del Poblenou, 49
Carpa informativa i d’atenció ‘No a les agressions sexistes’.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Ajuntament de Barcelona

Dissabte 14 Setembre
11:00h a 13:30h - Taller a l'exposició
a la sala de conferencies del Centre Cívic Can Felipa (plaça Josep Maria Huertas Claveria, c. de Pallars, 277)
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Agrupació Excursionista Icària – Colla Excursionista La Senyera – Secció Excursionista del Foment Martinenc

12:00h a 14:00h - Cercavila Infantil de les Escoles
Inici: Rambla del Poblenou Pere IV, baixada fins al c. de Dr. Trueta, Rambla del Poblenou, c. del Joncar i Can Saladrigas (fin de la cercavila)
Acte festiu en el qual intervenen elements molt diversos, sobretot de tipus visual i sonor, amb la participació de les diferents AMPAs i AFAs del Poblenou, amb acte fi de festa a càrrec de ‘A lo Cubano’, i tallers infantils a Can Saladrigas.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Coordinadora AFAs i AMPAs del Poblenou

21:00h a 23:00h - Correfoc de Festa Major
Inici a pl. Prim, c. Fernando Poo, pujada rbla. Poblenou fins c. Pallars per els dos costats, baixada per rbla. Poblenou per els dos costats fins rodona de c. Joncar amb c. Ramon Turró.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·laboren: Colla de Diables del Poblenou amb Colla del Drac del Poble Nou

22:00h a 3:00h - Carpa "No a les agressions sexistes"
a la Rambla del Poblenou, 49 Carpa informativa i d’atenció ‘No a les agressions sexistes’.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Ajuntament de Barcelona

23:00h a 0:30h - Concert final de Correfoc amb Neon Rush
a la rambla del Poblenou amb c. Joncar i c. Ramon Turró
Després del Correfoc acabarem la vetllada amb el concert de Neon Rush.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·labora: Fundació Privada Casino L’Aliança del Poblenou

Diumenge 15 Setembre
10:00h a 12:00h - XXXVIII Trobada de Gegants al Poblenou
al Centre d’Imatgeria Festiva del Poblenou (c. Joncar 35)
Plantada de Gegants davant del Centre d’Imatgeria Festiva. Vine i veuràs gegants vinguts d’arreu de Catalunya.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·laboren: Associació de Geganters, Grallers i Portadors de Cabuts de Poblenou

10:00h a 12:00h - XXXVIII Cercavila de Gegants al Poblenou
Recorregut per la rbla. del Poblenou, des del c. Joncar fins al c. Pallars; tornar fins al c. Taulat, tornar per la rbla. del Poblenou fins al c. Joncar per a entrar a la pl. de Can Saladrigas, on es realitzarà l’acte de cloenda.
Cercavila de Gegants. Vine i veuràs gegants vinguts d’arreu de Catalunya.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·laboren: Associació de Geganters, Grallers i Portadors de Cabuts de Poblenou

20:30h a 21:15h - Plantada Cercavila de Cloenda: Foc i Soroll
a la rambla del Poblenou amb c. Joncar i c. Ramon Turró
Acomiadem la Festa Major amb molt de soroll! Abans de la cercavila ens ajuntem i fem música amb els Músics de La Colla del Drac i dels Gegants del Poblenou.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·laboren: Colla del Drac del Poble Nou amb Associació de Geganters, Grallers i Portadors de Cabuts de Poblenou

21:15h a 22:00h - Cercavila de Cloenda: Foc i Soroll
punt de trobada: rbla. del Poblenou amb c. Joncar, recorregut per rbla. del Poblenou fins a la platja del Bogatell
Acomiadem la Festa Major amb molt de soroll! Acompanyeu la cercavila amb sonalls, timbals i cassoles.
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou
col·laboren: Colla del Drac del Poble Nou amb Associació de Geganters, Grallers i Portadors de Cabuts de Poblenou

22:00h a 22:30h - Castell de focs i cloenda
a la platja del Bogatell
organitza: Coordinadora d’Entitats del Poblenou

Comissió de Festes Passatge Cantí

Divendres 6 de Setembre
23:00h a 03:00h: Ball disco mòbil anys 70-80-90

Dissabte 7 de Setembre
17:00h a 18:30h: Gran espectacle de Màgia amb el Mag Toni Vega.
23:00h a 03:00h: Ball disco mòbil

Dimarts 10 de Setembre
23:00h a 03:00h: Ball disco mòbil JB Mir

Dimecres 11 de Setembre
12:00h a 13:30h: Pintacares, globoflèxia i animació infantil
14:00h a 15:30h: Dinar de la comissió al carrer.

Dissabte 14 de Setembre
12:00h a 13:30h: Zumba familiar al carrer
21:00h a 22:30h: Sopar de germanor al carrer
23:00h a 03:00h: Ball amb el grup musical Zenit

Comissió de Festes Amistat - Castanys

Divendres 6 de Setembre
23:00h a 03:00h: Ball amb orquestra

Dissabte 7 de Setembre
21:00h a 22:30h: Sopar de germanor
23:30h a 03:00h: Discoteca mòbil

Diumenge 8 de Setembre
09:00h a 14:00h: Caminada popular, organitzada per IN VIA

Dimarts 10 de Setembre
18:00h a 20:00h: Activitats infantils, taller de maquillatge a càrrec de la perruqueria Les Tisores
23:30h a 03:00h: Discoteca mòbil

Dijous 12 de Setembre17:30h a 19:00h: Pallassos
18:30h a 19:30h: Xocolatada

Divendres 13 de Setembre21:00h a 23:00h: Cinema de terror
23:30h a 03:00h: Música i ball

Dissabte 14 de Setembre
23:30h a 03:00h: Ball amb orquestra

Comissió de Festes Galceran Marquet - Taulat

Divendres 6 de Setembre
17:00h a 20:00h: Jocs infantils
21:00h a 23:00h: Sopar popular
23:00h a 03:00h: Actuació musical Verzió Zenit

Dissabte 7 de Setembre
10:30h a 14:00h: Mercadillo popular amb Associacions Solidàries
11:00h a 14:00h: Sardinada popular
21:30h a 23:00h: Sopar popular i actuació del grup de ball Sensaciones
23:00h a 03:00h: Trio de Ball Masnou

Diumenge 8 de Setembre
11:00h a 14:00h: Taller infantil de plantació de flors i plantes
11:30h a 15:00h: Botifarrada popular
17:30h a 19:00h: Berenar per la gent gran i grup de ball Sensaciones
20:30h a 00:00h: Disco mòbil amb el showman Gerard López

Dilluns 9 de Setembre
17:00h a 20:00h: Taller de pintura

Dimarts 10 de Setembre
17:00h a 20:00h: Jocs infantils
20:30h a 00:00h: Disco mòbil amb el showman Gerard López

Dijous 12 de Setembre
17:00h a 19:00h: Taller de pintura de sorra

Divendres 13 de Setembre
17:00h a 20:00h: Jocs infantils
20:00h a 20:30h: Mostra de percussió amb Batubella, de l'Escola La Mar Bella
21:00h a 23:00h: Sopar popular
23:00h a 03:00h: Actuació musical Verzió Zenit

Dissabte 14 de Setembre
10:30h a 14:00h: Mercadillo popular amb Associacions Solidàries
11:30h a 15:00h: Botifarrada popular
21:00h a 23:00h: Sopar popular i actuació del grup de ball Sensaciones
23:00h a 03:00h: Festa "Hasta luego cocodrilo" amb l'Albert Malla

Diumenge 15 de Setembre
13:30h a 15:30h: Vermut i Menú de Paella Popular
18:00h a 19:00h: Pallassos amb Tururut Show
19:00h a 20:00h: Xocolatada

Comissió de Festes Bac de Roda-Diagonal

Dissabte 7 de Setembre
10’00 a 14’00 h – Mercat de segona ma i intercanvi  (La quota d’inscripció és de 5€ i dóna dret a 1 taula i 2 cadires. Recull document de condicions/requeriments que cal complir al Casal de Barri Bac de Roda-Poblenou, a partir del 26 d’agost.)
11’00 a 14’00 h – Exposició de Treballs de Punt de Creu, Costura Creativa i Patchwork dels diferents grups de l’Associació.
11’30 h – Xocolatada infantil.
12’00 h – Espectacle familiar de titelles i clown amb TEATRASTET.
22’00 h – Sopar de Festa Major (Cal retirar prèviament el tiquet al Casal de Barri Bac de Roda.Poblenou, a partir del dijous 29 d'agost)
23’30 h – Ball amb “Hasta Luego Cocodrilo” d’ALBERT MALLA.

Diumenge 8 de Setembre
08’00 h – Traca matinera.
17a FESTA INTERCULTURAL – UN POBLENOU DE TOTS COLORS.
A partir de les 11h i durant tot el dia hi haurà “paradetes” de diferents Associacions i col·lectius d’arreu del món amb artesania i altres productes tradicionals i també amb venda de menjar de cuina tradicional de diferents països, amb taules i cadires per dinar.
A partir de les 11h i durant tot el matí, també hi haurà tallers i jocs infantils/familiars a diferents espais:
11’30 h – Espectacle familiar amb YOSHI HIOKI “Explica’m un conte del Japó”
12’30 h – Actuació del grup HAMSA HAMSA (arrels sefardís, d’orient mitjà i Balcans).
13’15 h – Actuació del grup AGOZAO (música folklòrica de Colòmbia).
18’30 h – Actuació de DEV KALANDARA i NATARAJA DANCE (bollywood i danses de la Índia).
19’45 h – Actuació de MASARA TRAORÉ (música tradicional africana).

Dilluns 9 de Setembre
18’00 h – Berenar-sopar i festa per a la gent gran (Cal retirar prèviament el tiquet gratuït del 29 d’agost al 9 de setembre o fins a exhaurir els tiquets al Casal de Barri Bac de Roda-Poblenou. Les persones sòcies tenen inscripció preferent. Només es dona un tiquet per persona).
19’00 h – Espectacle “Homenatge al bolero” MARIA MUÑOZ canta a MONCHO.

Dimarts 10 de Setembre
17’30 h – Berenar infantil.
18’30 h – Concert familiar del grup XIULA.
23’00 a 03’00 h – NIT JOVE amb l’actuació dels grups:
LA SOCIAL DISFUNKTION
JOKB
BEMBA SAOCO
Amb la participació durant la nit del grup de dansa del ventre HAIAT (de Can Gili Nou) i el de percussió BATUBELLA de l’escola La Mar Bella.

Dimecres 11 de Setembre
12’00 h – 29è Concurs Fotogràfic. “Bicicletes”. Exposició de les fotografies participants al Concurs. (Descarrega’t aquí les bases del concurs o recull-les al Casal de Barri)
12’30 h – Vermut-concert amb l’actuació de la banda MALACARA BLUES BAND.
18’00 h – Bingo.
21’00 h – Entrepans i begudes per sopar al parc. Inclou entrepà de pernil i una beguda: got de vi, cervesa, aigua o refresc (Cal retirar prèviament el tiquet.– PREU ÚNIC: 5€. Informació i venda de tiquets del 29 d’agost al 10 setembre.)
22’00 h – Cantada d’havaneres amb NEUS MAR amb el típic cremat de rom. (Rom i pastes: SOCIS/SÒCIES: 2€ – NO SOCIS/SÒCIES: 3€. Informació i venda de tiquets del 29 d’agost al 10 setembre, o el mateix dia a PREU ÚNIC: 3€).

Divendres 13 de Setembre
18’30 h – Bingo de tarda.
22’00 h – Avui per sopar… botifarra amb patates i de postres coca amb moscatell. Cal retirar prèviament el tiquet. Inclou una botifarra amb patates xips, pa, beguda (got de vi, aigua o refresc), coca i moscatell (SOCIS/SÒCIES: 2€ – NO SOCIS/SÒCIES: 8€. Informació i venda de tiquets del 29 d’agost al 12 setembre).
22’30 h – VISCA L’ESPECTACLE!!! Actuacions musicals de persones del barri.
00’30 a 03’00 h – Marxa i disbauxa amb el DJ TXANGA.

Dissabte 14 de Setembre
10’30 h – Torneig de Scrabble en català (organitza la Federació Internacional de Scrabble en Català).
12’00 a 14’00 h – Matí de Cultura Popular Tradicional Catalana amb les actuacions de:
ESBART DANSAIRE SANT MARTÍ i
GRUP SARDANISTA BAC DE RODA i COLLA AMICS SARDANISTES.
13’30 h – Concurs de Cuina: “Truites” (adultes) i “Flam” (infants). (Clica per descarregar-te les bases: concurs adultsconcurs infants o passa pel casal a recollir-les)
17:00h: Gimcana pel barri. (Clica per descarregar-te les bases del concurs o passa pel Casal a recollir-les!)
22:00h: Sopar de veïns i amics. Cal retirar prèviament el tiquet (SOCIS/SÒCIES: 1€ – NO SOCIS/SÒCIES: 2€. Inclou taula i cadira, cal dur el sopar. Informació i venda de tiquets del 29 agost al 13 setembre).
23:30h a 03:00h: Concert amb molta marxa amb THE SHOW TIME!

Diumenge 15 de Setembre
12:00h a 14:30h: DIADA CASTELLERA amb la participació de:
CASTELLERS DEL PRAT
CASTELLERS DEL POBLE SEC
CASTELLERS DE BARCELONA
18’00 h – Lliurament de premis de les festes.
19:00h: EMPODERADES amb l’actuació dels grups: dDIBAS / MABEL FLORES I LA KAYANGÓ
21:15h: Traca i comiat de la Festa Major.

Comissió de Festes Gran Via - Espronceda - Perú

Divendres 6 de Setembre
16:00h a 20:00h: Entrega pitralls XXIV Cursa Atlètica Poblenou
22:00h a 23:00h: Sopar de veïns
23:00h a 01:30h: Ball amb el grup Quessbó

Dissabte 7 de Setembre
10:00h a 20:00h: Entrega pitralls XXIV Cursa Atlètica Poblenou
19:00h a 21:00h: Jocs de taula

Diumenge 8 de Setembre
08:30h a 11:30h: XXIV Cursa Atlètica Poblenou Memorial Josep Lázaro
13:30h a 15:30h: Paelles a la plaça (paelles fetes pels veïns)
18:00h a 19:00h: Festa Holi (dels colors)
19:00h a 21:00h: Jocs de taula

Dimarts 10 de Setembre
22:00h a 00:00h: Cantada d'Haveneres, rom gratis fins que s'acabi

Dimecres 11 de Setembre
12:00h a 13:00h: Festa de l'escuma
14:00h a 16:00h: Vermut i paella popular per socis (1 ticket per soci. No socis: 8€)
19:00h a 21:00h: Jocs de taula

Dijous 12 de Setembre
17:00h a 18:00h: Pallassa Aixa, animadora infantil
18:00h a 19:00h: Xocolatada pels nens, i si en sobra, pels adults també

Divendres 13 de Setembre
22:00h a 23:00h: Sopar de veïns
23:00h a 01:30h: Ball amb Duo Parfils

Dissabte 14 de Setembre
18:00h a 21:00h: Jocs de taula
22:00h a 23:00h: Sopar de veïns
23:30h a 01:30h: Ball Remember (dance music show)

Diumenge 15 de Setembre
10:00h a 11:00h: Santa Missa, a la plaça
11:00h a 12:00h: Mostra de puntaires
12:00h a 13:00h: Banda Municipal del Taxi
13:00h a 14:30h: Homenatge a la Tercera Edat
17:00h a 18:00h: Animació infantil
18:30h a 19:00h: Fi de festa amb batukada

Comissió de Festes Pallars - Espronceda

Divendres 6 de Setembre
21:00h a 00:00h: Entrepans Pecata Minuta
23:30h a 03:00h: Disco Mòbil amb Show Experience i juguem a les boletes a mitja part

Dissabte 7 de Setembre
11:00h a 12:00h: Disco Mòbil amb Show Experience i Festa de l'Arc de Sant Martí
12:00h a 15:00h: Vermut solidari rumbero amb Rafalito
21:00h a 00:00h: Entrepans Pecata Minuta
23:30h a 03:00h: Orquestra Show Time i juguem a les boletes a mitja part

Diumenge 8 de Setembre
12:00h a 13:00h: Espectacle boleadores amb Brazilian Gaucho
14:00h a 16:00h: Botifarrada amb mongetes
19:00h a 23:00h: Juguem a les boletes
20:00h a 23:00h: Entrepans Pecata Minuta

Dimarts 10 de Setembre
17:00h a 19:00h: Animació infantil amb Carles Cubero
19:00h a 20:00h: Xocolatada amb melindros, col·labora Pastisseria Triomf
21:00h a 00:00h: Entrepans Pecata Minuta
23:30h a 03:00h: Disco móbil amb l'Albert Malla i juguem a les boletes a mitja part

Divendres 13 de Setembre
21:30h a 03:00h: Sopar càtering, màgia i humor amb Joaquín Matas, sorteig Festa Major i Disco mòbil amb Show Experince (cal treure tiquet i reservar taula i cadira). Amb la col·laboració de comerços del barri.

Dissabte 14 de Setembre
12:00h a 13:00h: Festa de l'escuma
18:00h a 19:00h: Espectacle Josafat de circ amb Passabarret (Gran Premi BBVA Zirkòlica de Circ 2018)
21:00h a 00:00h: Entrepans Pecata Minuta
23:30h a 03:00h: Orquestra Aquarium i juguem a les boletes a mitja part

Diumenge 15 de Setembre
10:00h a 14:00h: Mercat Popular Pallars Espronceda
10:00h a 14:00h: XVIIIa Mostra de Col·leccionistes de plaques de cava. Per la compra de cava esmorzar gratis (col·labora Caves Benages)
14:00h a 16:00h: Vermut i gran paella
18:30h a 21:30h: Juguem a les boletes
22:00h a 00:00h: Traca fi de Festa Major amb copa de cava gratis

Comissió de Festes Marià Aguiló - Llull - Joncar

Divendres 6 de Setembre
22:30h a 03:00h: Disco mòbil

Dissabte 7 de Setembre
21:00h a 23:30h: Sopar popular
23:30h a 03:00h: Ball amb Versió Zenit

Diumenge 8 de Setembre
14:30h a 16:00h: Dinar al carrer
18:30h a 19:30h: Berenar amb els Pallassos 3/4 de Quinze

Dilluns 9 de Setembre
18:30h a 19:30h: Jocs per a la mainada
22:30h a 00:00h: Bingo

Dimarts 10 de Setembre
18:30h a 19:30h: Concurs de fang
21:30h a 03:00h: Disco mòbil

Dimecres 11 de Setembre
14:30h a 16:30h: 33è Aplec de Seques amb Botifarra
16:30h a 19:00h: Bingo de sobretaula
21:00h a 23:00h: Havaneres amb La Mar Bella

Dijous 12 de Setembre
18:30h a 19:30h: Concurs de dibuix

Divendres 13 de Setembre
18:30h a 19:30h: Jocs per a la mainada
22:00h a 03:00h: Disco mòbil

Dissabte 14 de Setembre
17:30h a 18:30h: Animació infantil amb Carles Cuberes
18:30h a 19:30h: Xocolatada
21:30h a 23:30h: Sopar de germanor
23:30h a 03:00h: Ball amb Band The Cool

Diumenge 15 de Setembre
14:00h a 15:00h: Vermut per al veïnat
15:00h a 16:30h: Dinarem al carrer
18:30h a 19:30h: Escoltarem a la coral de Can Saladrigas, Gaudeamus Musicum

Comissió de Festes Marià Aguiló - Pons i Subirà (MAPS)

Divendres 6 de Setembre
23:00h: Dj Música dels 80s, 90s, 00s

Dissabte 7 de Setembre
10:00h Vermut musical
21:00h Sopar popular
21:30h Concert del grup "Postit"
23:30h Concert del grup "Raska"
1:00h Dj Música 70s, 80s, 90s

Diumenge 8 de Setembre
12:00h Vermut i concert amb Mamelles
14:00h Paella popular a càrrec de Can Massafont. Venda de tiquets a "La Peiper".

Dimarts 10 de Setembre
17:30h Catifes al carrer i Tallers infantils
19:00h Xocolatada amb Xurros a càrrec de Xurreria La Caseta Azul.
21:30h Concert del grup "Furi Helium"
23:00h Sopar popular
23:30h Concert del grup "Imperial Jade"
1:00h Dj Música 80s, 90s, 00s

Dimecres 11 de Setembre
12:00h Toc de les Dotze, commemoració de la Diada Nacional.
12:15h Vermut musical amb "Solfeig"

Dijous 12 de Setembre
19:00h Concurs de truites
19:30h Karaoke
20:30h Sopar popular

Divendres 13 de Setembre
21:00h Sopar popular
23:00h Concert del grup "Crew 12"
23:30h Concert del grup "The Ramblers"
1:00h Dj Música 70s, 80s, 90s

Dissabte 14 de Setembre
00:00 h : Dj Música 70s, 80s, 90s

Comissió de Festes Rambla Jove

Divendres 6 de Setembre
21:00h a 23:00h: Sopar de carrer
23:00h a 03:00h: Orquestra Dalton Bang

Dissabte 7 de Setembre
21:00h a 23:00h: Botifarrada popular
23:00h a 00:00h: Bingo
00:00h a 03:00h: Disco mòbil

Diumenge 8 de Setembre
11:00h a 12:30h: VI La Voz Kids (concurs)
12:30h a 13:00h: Festa de l'escuma

Dimarts 10 de Setembre
21:00h a 23:00h: Sopar de carrer
23:00h a 03:00h: Actuació musical

Divendres 13 de Setembre
18:00h a 19:00h: Actuació infantil amb Pep Callau & Pepsi Colen
21:00h a 23:00h: Sopar de carrer
23:00h a 03:00h: Ball amb Qim Clarq

Dissabte 14 de Setembre
21:00h a 23:00h: Sopar de carrer
23:00h a 03:00h: Ball amb l'orquestra Oh La La!

Comissió de Festes Diagonal - Montseny

Divendres 6 de Setembre
18:15h a 20:00h: 1a eliminatòria dòmino
17:00h a 19:00h: Parxís infantil
21:00h a 23:00h: Cinema a la fresca, amb la pel·lícula "Campeones"

Dissabte 7 de Setembre
11:00h a 13:00h: Oportunitats botigues del barri
21:45h a 23:00h: Sopar de veïns
23:00h a 03:00h: Nit de ball amb l'Orquestra Aquarium

Diumenge 8 de Setembre
12:00h a 14:00h: Recollirem les postres
17:30h a 19:30h: Dedicat a la 3a edat
18:30h a 20:00h: Duet de ball Zenit

Dilluns 9 de Setembre
18:00h a 20:00h: Activitat de fang
17:00h a 19:00h: 2a eliminatòria dòmino

Dimarts 10 de Setembre
18:00h a 20:00h: Animació infantil i xocolatada

Dimecres 11 de Setembre
13:00h a 15:00h: Dinar de veïns
18:00h a 20:00h: Eliminatòria remigio

Dijous 12 de Setembre
18:00h a 20:00h: Dibuix infantil
17:30h a 19:00h: Parxís adults
19:00h a 21:00h: 2a eliminatòria remigio
22:00h a 00:00h: Havaneres

Divendres 13 de Setembre
17:30h a 20:00h: Pintada de samarretes
17:00h a 18:30h: Final dòmino
19:00h a 21:00h: Final remigio
22:00h a 02:00h: Actuació dels grups musicals Queen Must Go On i Ars Nova

Dissabte 14 de Setembre
11:00h a 13:00h: Oportunitats botigues del barri
17:00h a 19:30h: Final parxís adults
21:45h a 23:00h: Sopar de veïns
23:00h a 03:00h: Nit de ball amb Betty Orquestra

Diumenge 15 de Setembre
11:00h a 13:00h: Parc d'atraccions infantils
13:00h a 14:00h: Festa de l'escuma
17:00h a 20:00h: Parc d'atraccions infantils
20:00h a 21:00h: Lliurament de premis

Associació La Fàbrica del Marítim - Carrer Ferrers

Divendres 6 de Setembre
19:00h a 01:00h: Pintxo-pote

Dissabte 7 de Setembre
19:00h a 03:00h: 8a edició de Rock al Marítim. Amb els grups Vecinos i Zancada. Anti-Karaoke i després DJ.

Dimecres 11 de Setembre
11:00h a 16:00h: Vermut & Vinils

Dijous 12 de Setembre
17:00h a 20:00h: Activitats Infantils

Divendres 13 de Setembre
22:00h a 03:00h: Punxada disco amb vinils. DJ Zlai

Dissabte 14 de Setembre
21:00h a 03:00h: Sopar de veïns

Amb la tecnologia de Blogger.